Рилски спортист триумфира за трети пореден път с Купата на БФБ при девойките до 19 г.

рилски спортист триумфира трети пореден път купата бфб девойките
20:44, 30.04.2024
Чете се за: 02:20 мин.

Отборът на Рилски спортист триумфира за трети пореден път с Купа БФБ при девойките U19, след като в повторение на финала в турнира от миналия сезон тимът надви Берое Стара Загора с 62:54 в столичната зала "Триадица".

Съставът от Самоков водеше през по-голяма част от мача, но на няколко пъти съперникът му правеше обрат, а победителят бе определен едва в последните минути.

Баскетболистките на Рилецо отстъпваха под коша в началото на двубоя, но се възползваха по-добре от грешките на съперника, като след първата част водеха със 17:12. Преднината на момичетата на Маргарита Маринкова достигна в един момент 9 пункта през втория период, но Берое стигна до пълен обрат три минути преди почивката след кош на Димана Костова. Последваха обаче три поредни тройки на тима от Самоков и на почивката той отново бе напред при 32:28.

Водени от Деница Манолова, самоковки започнаха по-добре второто полувреме и поведоха с двуцифрен аванс, но все пак интригата се запази и преди последната част, която започна при 46:39. Берое все пак не се отказа и след 11 поредни точки на Гергана Маданкова, включително три тройки, се стигна до нов обрат в полза на старозагорки за 52:51. До края обаче Рилски спортист направи серия от 9:2 в своя полза, която позволи на отбора да си върне контрола върху събитията на паркета и в крайна сметка да стигне до триумфа в състезанието.

Деница Манолова бе най-резултатна за победителите с 28 точки, а Ивана Бонева записа 12, докато в същото време за състава от Стара Загора Гергана Маданкова отбеляза 23 пункта, с 18 пък завърши Димана Костова.

Етър взе точка и от Ботев Враца и завърза интригата в битката за оставане в елита
19:03, 21.05.2024
България загуби от олимпийския шампион Франция на старта на Лигата на нациите по волейбол
18:57, 21.05.2024
Българските гимнастички с добра подиум тренировка преди европейското първенство в Будапеща
18:48, 21.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Тервел Пулев по казуса със спортната зала: Събарянето на половината сграда е абсолютно незаконно
18:16, 21.05.2024
Григор Димитров е поставен под номер 10 в основната схема на Ролан Гарос
18:10, 21.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Националният вратар на Северна Македония е преминал медицински тестове във Валенсия
17:37, 21.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.