Рилски спортист завърши годината с победа над Шумен

Самоковци се наложиха с 98:87

Рилски спортист
Снимка: Официален сайт на Рилски спортист
20:49, 29.12.2023

Мъжкият тим на Рилски спортист приключи 2023 година с победа. Тя дойде при гостуването на тима в Шумен над едноимения тим с 98:87.

В мача отборът от Самоков бе без Джо Лоусън. За Рилски спортист най- резултатен в двубоя бе Джон Флорвиъс, който завърши с 19 точки.

С успеха Рилецо се изкачи на трето място във временното класиране, докато Шумен остава на десета позиция.

Следващата среща на самоковци е в началото на януари срещу Балкан Ботевград в Самоков. Шумен гостува на Академик Пловдив.

Ямбол победи Академик Пловдив с 91:83 (22:24, 23:19, 21:21, 25:19) и прекъсна негативната си серия, записвайки шести успех от началото на сезона. За пловдивчани поражението бе трето поредно и общо 11-о от 14 мача.

Двата тима изиграха оспорвано първо полувреме, като домакините имаха 2 точки аванс след 20 минути – 45:43. Разликата се запази и след третата част, която приключи при 66:64 в полза на баскетболистите на Ямбол. В четвъртия период обаче домакините бяха по-категорични.

Питър Кис се отличи за отбора на Ямбол с 26 точки, 11 борби и 5 асистенции. Павел Маринов добави 18 точки, 5 борби и 4 асистенции. За гостите от Академик Мартин Маринов реализира 21 точки, 4 борби и 4 асистенции.

Андреас Велингер триумфира на старта на "Четирите шанци", Владимир Зографски остана 40-и
Спестяванията на българите: В какво инвестираме най-често?