Роджър Федерер победи Григор Димитров на финала на турнира по тенис в Ротердам (ВИДЕО)

14:46, 18.02.2018
Чете се за: 00:45 мин.
Тенис
роджър федерер победи григор димитров финала турнира тенис ротердам видео

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби от Роджър Федерер (Швейцария) на финала на турнира по тенис на твърди кортове в холандския град Ротердам с награден фонд 2 милиона евро.
Българинът, който за пръв път игра финал в Ротердам, отстъпи пред водача в схемата Федерер с 2:6, 2:6 за 55 минути.

Поставеният под номер 2 Димитров започна силно мача, но в средата на първия сет очевидно получи някакъв физически проблем, който попречи на придвижването му по корта и намали силата на първия му начален удар.

Федерер направи по два пробива в двата сета.

В първата част след 1:2 швейцарецът спечели пет поредни гейма и след само 26 минути поведе в резултата.

Във втория сет Федерер взе подаването на Димитров още в първия гейм, след това стигна до нов пробив за 4:1 и без проблеми приключи мача.

Швейцарецът завърши с 15 печеливши удара срещу 13 за Димитров. Българинът допусна 21 непредизвикани грешки, а Федерер 9.

За швейцарецът това е трета титла от Ротердам и общо 97-а в кариерата му. Той вече си осигури завръщане на първото място в световната ранглиста от понеделник.

Федерер постигна седма победа в седем мача срещу хасковлията.

Швейцарецът, който през миналия месец спечели рекордна 20-а титла от Големия шлем на Откритото първенство на Австралия, няма нито една загуба в 16 мача от началото на сезона.

Още Тенис

Виктория Томова допусна обрат и загуби на старта на тенис турнира от категория WTA 1000 в Мадрид
18:48, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Надал: Ще играя на "Ролан Гарос", ако се чувствам достатъчно готов
17:10, 24.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл и на четвъртфинал при двойките на турнир в Анталия
12:55, 24.04.2024 (обновена)
Чете се за: 00:55 мин.
Кошмарната серия на София Кенин продължи и в Мадрид
23:36, 23.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Виктория Томова ще изиграе в сряда своя първи двубой на WTA 1000 надпреварата в Мадрид
23:24, 23.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Янаки Милев започна с победи на сингъл и на двойки на тенис турнира в Анталия
20:36, 23.04.2024
Лия Каратанчева елиминира третата поставена на турнир в Италия, Глушкова преодоля квалификациите в Тунис
Чете се за: 02:20 мин.
Новак Джокович беше отличен с наградата на Световната спортна академия "Лауреус"
09:01, 23.04.2024
Чете се за: 03:42 мин.
Прекъснаха двубой на Димитър Кузманов на турнир по тенис в Острава заради тъмнина
22:03, 22.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
58-годишен мъж е загинал след пожар в лек автомобил
Българският ансамбъл спечели златен медал на финала с пет обръча на турнира по художествена гимнастика в Москва (ВИДЕО)