Съперникът на България в баражите за европейското победи Турция като гост

10:52, 04.09.2020
Чете се за: 00:46 мин.
Национални отбори
съперникът българия баражите европейското победи турция гост

Съперникът на България в баражите за място на европейскато първенство по футбол догодина - Унгария се наложи с 1:0 над Турция като гост на старта на група 3, дивизиа "B" в "Лигата на Нациите".

Единственото попадение в срещата реализира Доминик Собослай в 80-ата минута, след като прониза турския вратар с безпощаден изстрел от фаул от доста сериозна дистанция.

Унгария напълно заслужено се поздрави с трите точки, тъй като отборът контролираше изцяло играта и създаде по-добрите положения в срещата.

Още в 7-ата минута подаване в наказателното поле намери непокрит Адам Салай, който стреля прецизно към левия ъгъл.

Вратарят на домакините Урджан Чакър обаче се разтегна и срилянтно спасяване не пусна топката.

Само след 6 минути Роланд Салай повтори упражнението и пак стражът на домакините извади в корнер.

Преди да изтече 20-ата минута дойде и третото положение за Турция, този път пропуснато чрез Доминик Собослай.

Той опита късмета си от границата на наказателното поле с премерен удар, който срещна дясната греда, след което домакините изчистиха.

След началото на второто полувреме домакините от Турция леко се активизираха, а удар на Хакан Чалханоглу премина над горната греда.

България приема унгарците на 8-и октомври на Националния стадион "Васил Левски" и при евентуален успех отново ще е домакин, но на 12-и ноември на победителя от срещата Исландия- Румъния.

Гледайте НА ЖИВО по БНТ 3: Нидерландия - Полша, мач от "Лигата на Нациите"