Сърбия с впечатляващ разгром над Бахрейн преди Световното по футбол в Катар

сърбия впечатляващ разгром бахрейн световното футбол катар
20:36, 18.11.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Сърбия разгроми Бахрейн с 5:1 в последната си проверка преди Световното първенство по футбол в Катар.

"Плавите" играха без Александър Митрович, Филип Костич и Саша Лукич и не вложиха максимум усилия, но това не попречи на тима да вземе убедителна победа в единствената проверка преди първия си мач на Мондиала срещу Бразилия на 24 ноември.

Капитанът Душан Тадич откри резултата от пряк свободен удар в 8-ата минута с 19-ия си гол с националната фланелка.

Бахрейн изравни след точно изпълнена дузпа от Юсуф Хилал в 15-а минута, след което последваха равностойни минути.

За началото на второто полувреме в игра за Сърбия се появи нападателят на Ювентус Душан Влахович и неговото влизане на терена освежи атаката на тима.

Влахович, който лекуваше контузия в последните седмици, асистира на Тадич за втория му гол в 50-а минута, а минута по-късно ролите се размениха и Тадич подаде на Влахович, който направи 3:1.

В края на мача Филип Джуричич и Лука Йович добавиха още две попадения за крайното 5:1.