ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

САЩ планира да продаде оръжия на Израел

Чете се за: 01:25 мин.
По света

От Хамас разпространиха видео на заложничка, която призовава правителството в Тел Авив да действа и да я освободи

оръжията ценни живота навечерието една година конфликта израел хамас
Слушай новината
00:00
00:00

Държавният департамент на САЩ е уведомил Конгреса, че планира продажба на оръжия на Израел на стойност 8 милиарда долара.

Сделката, която трябва да бъде одобрена от двете Камари на Конгреса, включва ракети, снаряди и други муниции. Новината идва две седмици преди президентът Джо Байдън да напусне поста си.

Вашингтон отказва да се вслушва в призивите да се спре снабдяването с оръжие на Израел заради големия брой цивилни жертви от началото на войната в Газа.

През август САЩ одобриха сделка за продажба на военни самолети и оборудване на Израел на стойност 20 милиарда долара.

Вашингтон е най-големият доставчик на оръжие и боеприпаси за Израел и е помогнал за изграждането на една от най-модерните и технологични напреднали армии в световен мащаб.

От Хамас разпространиха видео на заложничка, която призовава правителството в Тел Авив да действа и да я освободи.

Става дума за 19-годишната Лири Елбаг. Не е ясно кога и къде е правен записът, чиято дължина е 3 минути и 30 секунди.

По информация на Хамас в Доха се подновяват преговорите с Израел за слагане на край на войната в Газа.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?