Шампионът Балкан победи Рилски спортист с 81:70 в двубой от четвъртия кръг в НБЛ

Рилски спортист бе воден от треньора Любомир Киров след обявеното преди срещата напускане на досегашния наставник Младен Манойлович.

шампионът балкан победи рилски спортист 8170 двубой четвъртия кръг нбл
15:14, 28.10.2023
Чете се за: 02:47 мин.

Балкан победи Рилски спортист с 81:70 (25:7, 27:19, 10:25, 19:19) като домакин в Ботевград в двубой от четвъртия кръг в НБЛ.

С третия си успех до момента баскетболистите на Балкан държат място в топ 3 на временното класиране заедно с лидера Черноморец и Спартак Плевен, докато самоковци допуснаха трето поредно поражение и продължават с актив 1-3. Рилски спортист бе воден от треньора Любомир Киров след обявеното в минутите преди срещата напускане на досегашния наставник Младен Манойлович.

Домакините имаха превъзходство през цялата среща и не позволиха на Рилски спортист да поведе в нито един моменти. Балкан стартира много силно и за 10 минути игра поведе с 25:7. Последва още по-резултатна втора четвърт и на почивката ботевградчани водеха с 26 точки разлика – 52:26.

Гостите от Самоков подобриха играта си през второто полувреме и след почивката успяха да намалят изоставането си до 51:62 преди последния период. Балкан допусна скъсяване на разликата до 7 точки при оставащи четири минути – 71:64, но удържа водачеството до края.

Мартин Сотиров бе най-резултатен за успеха на домакините с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции. Карл-Йохан Липс добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Малик Топин се включи с 13 точки и 8 борби.

Чавдар Костов реализира 25 точки за Рилски спортист, а Джоузеф Лоусън се отчете с 21 точки и 7 борби. Гостите загубиха Алекс Симеонов още в първата част заради контузия на глезена, а мача пропусна Крис Минков, който ще отсъства около месец, тъй като е претърпял операция на рамото.

За Балкан предстои домакинство на португалския Спортинг Лисабон в турнира за Купата на ФИБА Европа на 1 ноември, а след това на 4 ноември посреща Спартак Плевен в петия кръг на НБЛ. Ден по-късно Рилски спортист ще бъде домакин на Берое.

Спартак Плевен надигра във Варна Черно море Тича с 83:69 и записа трето победа в НБЛ