Шампионът Балкан се справи със Спартак Плевен и завърши с победа редовния сезон в НБЛ

шампионът балкан справи спартак плевен завърши победа редовния сезон нбл
Снимка: БФ Баскетбол
21:51, 26.04.2023

Отборът на Балкан Ботевград завърши с победа редовния сезон в НБЛ. Шампионите победиха със 78:67 Спартак Плевен като домакин в последния мач от редовния сезон в НБЛ.

Така ботевградчани завършиха на второ място и ще се изправят срещу Берое в четвъртфиналната серия. Спартак Плевен ще стартира участието си в плейофите срещу Черноморец.

Балкан и Спартак предложиха здрав и равностоен мач и много борба. Гостите поведоха след 10 минути игра. Балкан обаче бързо навакса и дори поведе преди почивката.

След паузата играчите на Петър Златанович продължиха да налагат темпото си и преди заключителната четвърт вече водеха с 8 точки. През последните 10 минути те не пропуснаха да добавят още 3 точки към успешния си поход към успеха.

Плевенчани направиха повече грешки – 25-18, което до голяма степен бе причина за загубата.

За Балкан Христо Захариев вкара 18 точки, Мануел Суарес се разписа с 14 точки. С 11 точки се отчете Павлин Иванов, а с 10 – Пол Джексън.

Седариан Рейнс наниза 12 точки за Спартак Плевен, а Станимир Маринов добави 11 точки. По 10 вкараха Семаджи Хайнс-Джоунс, Николай Стоянов и Цветомир Чернокожев.

Стан Вавринка се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид