Слави Мутафов и Никол Андонова защитиха националните си титли в спринта на 60 метра в зала

слави мутафов никол андонова защитиха националните титли спринта метра зала
Снимка: БНТ
21:26, 28.01.2023
Чете се за: 03:30 мин.

Слави Мутафов и Никол Андонова спечелиха за втора поредна година титлите в спринта на 60 метра на Държавното първенство по лека атлетика на закрито в "Асикс Арена" в София.

Мутафов беше най-бърз на финала при мъжете с 6.69 секунди. Втори завърши Георги Христов с 6.83 секунди, а с бронза се окичи Венелин Георгиев с 6.91 секунди.

Андонова стигна до златото при жените със 7.51 секунди във финала. Галина Николова заслужи среброто със 7.54 секунди, а Виктория Георгиева се класира трета със 7.55 секунди.

В бягането на 400 метра вицешампионът от миналата година Йордан Гюров триумфира с 47.92 секунди, като изпревари Силян Пешев, който записа 48.93. Миналогодишният шампион Антонио Иванов остана трети с 49.15 секунди.

В същата дисциплина при дамите Дева-Мария Драгиева защити титлата си с 54.82 секунди.

На 1500 метра първи финишира Стоян Владков с 3:53.14 минути, пред Мартин Балабанов с 3:53.54 и Алекс Василев с 3:58.52 минути.

При жените Лиляна Георгиева триумфира категорично за поредна година с 4:25.36 минути.

Фаворитът на овчарски скок Евгени Енев защити титлата си с 5.10 метра, а при дамите Мария Капушева отново стигна до златото с 3.60 метра.

На троен скок със само един успешен опит шампиони станаха Александра Начева с 13.34 метра при жените и Димитър Ташев с 15.92 метра при мъжете.

В тласкането на гюле Христо Банков беше без конкуренция и защити титлата си със 17.53 метра, а при жените триумфира отново след 2021 година Михаела Петкова с 13.89 метра.