Славия спечели домакинството си на Етър с гол от дузпа на Тони Тасев

"Белите" надиграха "болярите" на стадион "Александър Шаламанов"

17:25, 06.11.2023
Славия
Снимка: Startphoto.bg

Славия победи Етър с минималното 1:0 в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Тони Тасев отбеляза победния гол от дузпа.

Единственият точен удар през първото полувреме доведе до гол. Георги Александров задържа Виктор Генев в борба за по-добра позиция в наказателното поле след изпълнение на корнер. След намесата на ВАР столичани получиха дузпа, отбелязана от Тони Тасев.

Галин Иванов можеше да удвои аванса на "белите", но стреля в напречната греда.

След почивката възпитаниците на Златомир Загорчич се опитаха да направят успеха си по-изразителен, но Мартин Величков спаси шутове на Ертан Томбак, Галин Иванов, резервата Иван Минчев и Емил Стоев.

Славия се изкачи до 13-ата позиция в класирането с актив от 14 пункта. Етър остава на последното 16-о място с 8 точки.

След бедствието в Лъвино: Търсят се спешно майстори на покриви, общината ще поеме разходите
Листовки с нацистки символи и лика на кандидат за кмет са разпространени в с. Марково преди първия тур