Заради действащия циклон жителите на района получават извънредно съобщение на телефона
Екстремна промяна на времето и в Гърция. Заради снега и поледиците по пътищата, автомобилите трябва да движат задължително с вериги.
От тази сутрин температурите в цялата страна се понижиха с около 10 градуса, като на места са под нулата. Сняг вали по високите места, като в обедните часове снеговалежи ще засегнат цялата страна, дори и по островите, съобщават от Гражданска защита.
В извънредно съобщение по мобилните телефони се информират жителите на районите за действащия циклон. В Северна Гърция повечето от пътищата са заледени, изискването за вериги е за всички автомобили. Увеличени са екипите по контрол на трафика. В Пелопонес ще вали сняг от тази нощ, съобщават синоптиците.
До обяд фериботите се движат по разписание, но в ранните следобедни часове ще се издаде ново предупреждение и има вероятност част от фериботите да бъдат спрени до отминаване на бурята. Силни ветрове духат както в Йонийско море, така и в Средиземно море, съобщават транспортните компании.
Преди пътуване в следващите три дни полицията приканва шофьорите да се информират за състоянието на пътищата.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията