Тампа Бей ликува за втори пореден път с Купа Стенли

тампа бей ликува втори пореден път купа стенли
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:44, 08.07.2021
Чете се за: 02:30 мин.

Тампа Бей Лайтнинг спечели за втори пореден път Купа Стенли, надигравайки Монреал Канейдиънс с 1:0 за титлата на НХЛ след 4-1 победи във финалната серия.

Стражът на „светкавиците“ Андрей Василевски отрази 22 удара след поражението в мач номер 4 в Монреал. С петата си суха мрежа в плейофите, Василевски взе наградата за Най-полезен играч. Новобранецът Рос Колтън вкара единствения гол, а Лайтнинг станаха първият тим, който защитава титлата си след Питсбърг Пингуинс през 2016-17.

„Невероятно е. Клиширано е, но нямам думи. Тази група да постигне последователни титли след всичко, през което преминахме миналата година в „балона“, да минем през тази година, приливите и отливите – невероятно е“, каза капитанът на Тампа Бей Стивън Стамкос.

Колтън, който получи асистенция от защитника Дейвид Савард, бяха единствените двама играчи в състава на Лайтнинг, които не бяха част от шампионския тим миналия сезон. Титлата на Тампа Бей идва само девет месеца, след като отборът победи Далас Старс в шест мача в карантинния „балон“ в Едмънтън. Лайтнинг са първият тим от НХЛ, който печели Купа Стенли у дома след Чикаго Блекхоукс през 2015 – срещу Тампа Бей. Василевски, който приключи всяка серия от плейофите със суха мрежа, включително победата над Ню Йорк Айлендърс с 1:0 в мач номер 7 в полуфиналите за Купа Стенли, стана първият вратар, избран за Най-полезен играч след Джонатан Куик с Ел Ей Кингс през 2012.

Монреал не успя да повтори успеха си от 1993, като нито един канадаски отбор не е печелил титлата оттогава насам. Канейдиънс бяха първият тим от северната част на границата от десетилетие насам, който достига до финала.

Чете се за: 01:10 мин.
Александър Зверев надви Борна Чорич и ще играе в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид
23:37, 26.04.2024
Владимир Николов: Много усилия и търпение бяха осмислени със спечелената титла
22:26, 26.04.2024
Александър Попов: Сребърните медали не са утеха
22:17, 26.04.2024
Националите продължават на четвъртфиналите на Държавното първенство по бадминтон
22:11, 26.04.2024
Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
Чете се за: 02:05 мин.
Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
21:23, 26.04.2024