Тотнъм обърна Лийдс за първа победа в шампионата при Конте

уест хем тотнъм
20:10, 21.11.2021
Чете се за: 01:57 мин.

Тотнъм победи Лийдс с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Дан Джеймс даде преднина на гостите през първата част, а след почивката Пиер-Емил Хьойберг и Серхио Регилон донесоха успеха на тима си.

Лятното попълнение на гостите Даниел Джеймс откри резултата в сблъсъка с гол в 44-ата минута. Уелсецът засече успоредно на голлинията подаване на Джак Харисън и изпрати топката в опразнената врата. "Шпорите" записаха 6-о поредно полувреме без отправен точен удар.

След паузата възпитаниците на Антонио Конте заиграха далеч по-атакуващо. Илан Мелие спаси удар на Хари Кейн, а топката се отби от дясната греда.

Хюн Мин Сон също отправи опасен изстрел, който срещна напречната греда. Бен Дейвис се озова очи в очи с Илан Мелие, но стражът спаси.

В 58-ата минута Пиер-Емил Хьойберг изравни резултата с шут от границата на наказателното поле.

В 69-ата минута удар от пряк свободен удар на Ерик Дайър рикошира отново от дясната греда. За късмет на лондончани топката попадна в краката на Серхио Регилон, който оформи крайния резултат.

Антонио Конте печели първите си 5 шампионатни мача с последните си 5 клуба - Тотнъм, Интер, Челси, Ювентус и Сиена.

Тотнъм заема 7-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Лийдс е 17-и с 11 пункта.

Промени ли се нагласата на избирателите след първия тур?
Локо (Пловдив) взе "железничарското" дерби с Локо (София)