Три отбора си гарантираха място в полуфиналите на държавното първенство по баскетбол при 16-годишните

три отбора гарантираха полуфиналите държавното първенство баскетбол годишните
20:34, 14.06.2023
Чете се за: 03:15 мин.

Три отбора вече си осигуриха място на полуфиналите на държавното първенство по баскетбол при 16-годишните момчета, което се провежда във Варна.

В група "А" отборите на БУБА Баскетбол и Тунджа вече са с по две победи и утре в директен спор помежду си ще определят победителя в групата.

Играчите на БУБА записаха втория си успех, след като надиграха категорично Шумен с 97:73. Решаващ за успеха се оказа вторият период, спечелен с 36:9.

Най-резултатен за успеха бе Ивайло Груев с 25 точки. 22 добави Мартин Александров. 21 точки, 9 борби и 7 асистенции записа Ивайло Скрински. За шуменци 27 точки наниза Владислав Станев, който хвана и 14 борби. С 14 точки се включи Росен Узунов.

Втори успех в групата записа и Тунджа, който надви Локомотив София с 82:72. Баскетболистите на Стойо Чолаков изиграха много силно първо полувреме, след което водеха с 45:26. Столичният тим не се отказа и се доближи само на точка малко преди края на третата четвърт, но Тунджа не позволи да се стигне до обрат и удържа водачеството.

Най-резултатен за успеха стана Георги Иванов с 19 точки, по 16 имат Стефан Касабов (17 борби) и Марк Шопов (13 борби). За Локомотив Росен Панайотов се отчете с 19 точки, Иван Воденичарски има 18, 14 добави Ясен Попов.

В група "Б" домакините от Черно море Тича си осигуриха място в полуфиналите, след като записаха втората си победа в групата, надигравайки със 74:60 Академик Пловдив. Варненци изиграха много силно второ полувреме след отпускане във втората четвърт и си осигуриха място в четворката.

18 точки наниза за успеха Кристиян Мучев. 13 добави Кристофър Узунов (10 борби), а 12 – Берк Иванов. С 10 точки от пейката се включи и Максим Беров. За пловдивчани 16 точки вкара Николай Кадънков, 14 добави Ивайло Христов, а 12 – Светлозар Даракчиев.

В другия двубой от групата Доростол записа първия си успех, след като се победи ЦСКА с 59:47. "Червените" имаха кошмарни три четвърти, в които общо вкараха 24 точки. В последната нанизаха 23, но те се оказаха недостатъчни за обрат.

Михаил Калинов отново бе най-резултатен за силистренци с 30 точки. 12 добави Антоан Виденов. За ЦСКА единствен Боян Кьосев имаше двуцифрен точков актив – 18 точки.

Проверка на БНТ: Съмнение за злоупотреба със средства и бездействие след пороя в Берковица