Успех за Стоилов и Естудиантес, загуби за Алипиев и Кравиш на клубно ниво

Емил Стоилов Естудиантес
Снимка: Българска федерация по баскетбол
17:43, 19.12.2022

Естудиантес на Емил Стоилов победи Групо Алега Кантабрия с 82:76 точки в испанската Втора дивизия.

Центърът на националния отбор на България остана на терена 9 минути, в които се отчете с 2 точки, 5 борби и 1 асистенция.

Естудиантес е с актив от 9 победи и 3 поражения, колкото има и четвъртият Леида. В следващия кръг Стоилов и съотборниците му ще приемат тима на Албасете на 20 декември.

Латина с Иван Алипиев в състава си загуби от гостуващия Стела Адзура с 88:95 в мач от 13-ия кръг на Серия А2 в Италия.

Националът беше титуляр и за 13 минути завърши с 5 точки, 3 борби и 1 отнета топка.

Латина има 5 победи и 7 загуби, заемайки девето място в класирането. На 22 декември тимът ще играе с Монферато.

Дейвид Кравиш и Уникаха Малага допуснаха четвърта загуба в Испания след 60:75 като гост на Барселона в мач от 12 кръг в ACB лигата.

Американецът с български паспорт завърши с 4 точки, 1 борба и 2 чадъра, като бе 2/5 при стрелбата си от средна дистанция.

Уникаха Малага има в актива си и 8 победи, с което се нарежда на пето място в класирането на ACB лигата. На 28 декември Дейвид Кравиш и отборът му ще приемат Мурсия.

Вежди Рашидов в Анкара: Турция ще построи паметник на убития граничар Петър Бъчваров