Успешен старт за Росица Денчева на сингъл на тенис турнир в Ираклион, но загуба на двойки

Другата ни представителка Ани Вангелова също загуби срещата си на двойки, а участието ѝ на сингъл започва утре

тенис клуб bdquoплевен отличиха росица денчева успехите записа европейските първенства година
17:30, 17.10.2023 (обновена)

Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл на тенис турнира за жени на ITF на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

16-годишната плевенчанка победи без проблеми на старта Маделиф Хагеман (Нидерландия) с 6:4, 6:1 за 76 минути.

В надпреварата на двойки, за съжаление, българката претърпя поражение, като в тандем с Ема Харайда (Чехия) двете отстъпиха 6:2, 1:6, 7:10 на густина Хлъпач (Аржентина) и Джорджа Пинто (Италия).

Другата ни българска представителка в турнира - Ани Вангелова - също отпадна при дуетите. Тя участва заедно с Ноелия Саноти (Испания), но поставените под №2 тенисистки загубиха с 2:6, 3:6 от италианките Матилде Мариани и Гая Скуарчалупи.

Този резултат означава, че Вангелова ще може да се фокусира изцяло върху изявите си на сингъл, където е поставена под №7 и в утрешния ден ще изиграе мача си от първия кръг срещу Никола Даубнерова (Словакия).

От тенис клуб „Плевен 90" отличиха Росица Денчева за успехите, които записа на европейските първенства през тази година

Росица Денчева остана с бронз на европейското лично първенство по тенис до 16 г.

Страхотни Росица Денчева и Елизара Янева триумфираха с титлата на двойки на европейското лично първенство до 16 г.

Европейските квалификации тази вечер ще започнат с минута мълчание в памет на жертвите в Брюксел
Иван Гешев коментира прекратяването на делото "Барселонагейт"