Общото събрание на съдиите отива на поправителен изпит за избор на двама членове на Висшия съдебен съвет.
В гласуването днес участваха 669 съдии от 2202 имащи право на глас - това е едва 30.38% избирателна активност.
За редовен избор беше необходимо да гласуват поне 1102 съдии. Утре ще има второ гласуване. При втория опит трябва да гласуват минимум 33% от имащите право на глас или 727 съдии.
Избирателната комисия обяви, че насрочва нов избор на членове на ВСС от състава на съдийската квота за утре, 17 октомври, от 8.00 часа. Гласуването ще се извърши в Съдебната палата в гр. София.
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи