В Испания от днес маските на закрито вече не са задължителни. Изключение се прави за здравните и социалните центрове.
Маска ще се носи и в градския транспорт в Испания. С решението на здравните власти се слага край на двугодишния период, в който предпазните средства, покриващи носа и устата, бяха задължителни в закрити пространства.
От вчера в Каталуния маските не са задължителни и за учениците. Въпреки че маските няма да са задължителни, повечето испанци са предпазливи и ще продължат да ги носят, показва социологическо проучване.
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Американският президент с призив да бъде гарантирана сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток
Заради войната в Близкия изток: Отлагане на резервации и по-скъпи нощувки по родното Черноморие