Вавринка достигна полуфиналите на тенис турнира в Умаг

вавринка достигна полуфиналите тенис турнира умаг
11:29, 29.07.2023

Стан Вавринка се класира за полуфиналите на тенис турнира в Умаг, Хърватия, след като победи трудно Роберто Карбайес Баена с 6-4, 7-5 за един час и 45 минути игра.

Мачът започна лошо за трикратния шампион от Големия шлем, който допусна пробив още в първия си сервис гейм. Постепенно швейцарецът се окопити и върна брейка в шестия, а подобрената му игра доведе до нов пробив в десетия гейм, с който той сложи точка на сета. Във втория двамата тенисисти на корта доминираха на сервис до 12-ия гейм, когато Вавринка нанесе решителен удар, с който си осигури и място в следващата фаза.

Въпреки че вкара малко над 50% първи сервис за целия мач, 38-годишният ветеран загуби само шест точки при разиграно първо подаване. В спор за място на финала той ще се изправи срещу втория в схемата Лоренцо Сонего, който победи в три сета испанеца Жауме Мунар.

В другия мач от полуфиналите един срещу друг ще се изправят Матео Арналди и Алексей Попирин.

Арналди елиминира водача в схемата Иржи Лехецка от Чехия с 3:6, 6:2, 6:4, а Попирин се справи с представителя на домакините Дино Призмич - 7:6 (2), 7:5.