Продължават опитите за освобождаване на Суецкия канал. Най-малко 230 кораба вече чакат на опашка в близките плавателни ръкави.
В операцията по освобождаването на контейнеровоза "Евер Гивън" участват 10 влекача и 2 два водни ескалатора.
Сателитни снимки: Вижте блокирания Суецки канал (СНИМКИ)
Би Би Си цитира експерт, според когото ако в близките дни трафикът по Суецкия канал не се възобнови, ще бъдат забавени доставки за цял свят.
Около 12% от световната търговия преминава през 193-километровия воден път, който свързва Средиземно с Червено море, и осигурява най-краткият морски път между Азия и Европа. Има алтернативен маршрут, но той отнема значително повече време.
Екипи на КЗП и на НАП провериха автомивка на самообслужване в Пловдив по сигнал
Разследващите в Бургас са свалили над 120 видеоклипа със заснети клиентки на салоните за красота
Шокиращи сметки за ток получиха абонати на ЕВН – започват извънредни проверки на ЕРП-тата в страната (ОБЗОР)