Днес военни водолази унищожиха още една плаваща мина, открита в Черно море. Това е второто обезвредено взривно устройство от вчера насам.

Сигналът е получен в Щаба на Военноморските сили малко след 17.00 часа вчера. Мина е забелязана на 14,8 морски мили източно от нос Кочан, от моторен кораб, плаващ под украински флаг. Хидрографската служба на ВМС е излъчила предупреждение до екипажите на плаващите в района кораби за опасност от мини.
Откриха и обезвредиха морска мина край Тюленово
На място са изпратени вертолет „Пантер“ от авиобаза „Чайка“ и базовият миночистач „Прибой“. Екипажът на вертолета локализира морската мина. Военните специалисти я класифицират като котвена, тип „Ям“, приведена в бойно положение. В ранния следобед тя е унищожена с контролиран взрив.
Автор: Надежда Сутрева
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
В "Манастирски ливади" протестираха заради планирано местене на река Боянска бара (СНИМКИ)
ВАС отмени окончателно поскъпването на цената за паркиране в синята зона в Бургас
Трагедията в хижа "Петрохан": Установени са следи от куршуми в главите на тримата убити
Политически консултации: За президента Йотова общата цел е провеждането на честни избори
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет