Волейболните национали победиха Белгия в контрола след обрат от 0:2 гейма

волейболните национали победиха белгия контрола обрат гейма
Снимка: Българска федерация по волейбол
21:29, 10.08.2023
Чете се за: 02:10 мин.

България обърна Белгия приятелски мач във Варна. Волейболните национали при мъжете спечелиха контролата с 3:2 гейма (21:25, 19:25, 25:18, 25:19, 16:14). Мачът е подготовка за предстоящото европейско първенство. Варна е един от домакините.

Първият гейм беше много равностоен. Така вървеше почти до неговия край. Тогава Белгия успя да вземе инициативата и да спечели с 25:21.

Българите не влязоха добре във втората част. Там през цялото време белгийците водеха дори с твърде голяма разлика. Все пак възпитаниците на Пламен Константинов се върнаха в гейма и намалихме разликата. Но в крайна сметка "лъвовете" отстъпиха с 19:25.

В третия гейм вече България имаше друго лице. Отборът на Пламен Константинов не остави и грам съмнение кой е по-добрият и стигна до триумфа с 25:18.

В голямата си част четвъртият гейм също беше равностоен. Играта вървеше точка за точка, но до неговата среда. Тогава българите грабнаха диригентската палка и започнаха да командват на игрището. Изравняването дойде след отличен начален удар на Цветан Соколов – 25:19.

Тайбрекът също мина много напрегнато. Двата отбора отказваха да се предадат. Никой не натрупваше аванс. През цялото време резултатът вървеше точка за точка. Първият мачбол беше за България при 14:13. За съжаление начален удар в мрежата изравни резултата. Белгийците допуснаха подобна грешка. Перфектна блокада донесе победата.

След 7 часа чакане: 150 пътници все пак излетяха за Болоня от летище София
За втори път това лято: Сняг покри връх Мусала