Второ равенство за България U17 на турнира в Хърватия

"Лъвчетата" и юношеската селекция на Гърция завършиха наравно 1:1

България U17
Снимка: Официален сайт на Български футболен съюз
21:28, 12.02.2024

Юношеският национален отбор на България до 17 г. завърши 1:1 и във втория си мач от международния приятелски турнир, домакин на който е Хърватия. Съперник на "лъвчетата" бе Гърция, а преди три дни селекцията на Тодор Симов откри участието си в надпреварата с голово реми и срещу Турция.

На тежкия терен в град Пореч играта бе равностойна, като гръцкият отбор съумя пръв да открие резултата. Това се случи в 28-ата минута, когато Димитриос се оказа най-съобразителен при ъглов удар и прати топката в мрежата на българската врата.

След почивката лъвчетата взеха инициативата в търсене на изравнителното попадение и в крайна сметка успяха да стигнат до него осем минути преди края на редовното време. Голът за нашия тим бе дело на рожденика Емил Найденов, който се бе появил в игра в началото на второто полувреме.

До края на срещата нови попадения не паднаха и резултатът остана непроменен – 1:1. Последният двубой на България U17 е срещу домакините от Хърватия в четвъртък, 15 февруари.