Президентът Илияна Йотова ще се срещне с ръководствата на Националната агенция за приходите и Комисията за защита на потребителите. Разговорът е продължение на срещите по инициатива на държавния глава във връзка с мерките за преодоляване на икономическите последствия от конфликта в Близкия изток.
Представителите на двете институции ще запознаят президента и с резултатите от наблюдението и контрола във връзка с въвеждането на еврото.
Миналата седмица президентът се срещна с ръководството на КЗК, което я информира за анализите на пазара на храни и лекарства.
От антимонополния орган отчетоха и бързото покачване на цените на горивата на едро, като отбелязаха, че при цените на дребно няма данни за забранени споразумения между бензиностанциите.
В петък служебното правителство обяви пакет от мерки за 100 милиона евро. Част от тях са насочени към подпомагане на секторите земеделие, транспорт и енергетика.
Щаб в Министерския съвет ще следи цените на горивата, на електроенергията и на храните, за да определя нивото на риск и нуждата от допълнителни мерки.
Скандалът с полетите на Пеевски: МВР изпрати в НС справки за пътуванията на лидера на ДПС
Явор Гечев: Истината за полетите трябва да излезе докрай, обществото очаква отговори
Министерството на финансите: Започваме мерки за орязване на дефицита още с бюджета за 2027 г.
ДПС: Получената справка доказва, че всичко, което министър Демерджиев изнесе, е лъжа
Поредна трагедия на „Тракия“: Тир отново скъса мантинела и помете две коли в насрещното
Явор Гечев: Истината за полетите трябва да излезе докрай, обществото очаква отговори