Софийският университет „Св. Климент Охридски“ започна кандидатстудентската кампания за учебната 2026/2027 година.
От 4 март кандидат-студентите могат да подават онлайн заявления за участие в изпитите от първата и втората кандидатстудентска сесия. Срокът за първата сесия е до 31 март, а за втората – до 1 юни.
Първата изпитна сесия ще се проведе през април, а втората – през юни. След това кандидат-студентите ще могат да се регистрират за класиране между 12 юни и 2 юли.
Резултатите от първото класиране ще бъдат обявени на 9 юли, а окончателното – на 21 юли.
За новата учебна година университетът ще признава оценките от държавните зрелостни изпити като конкурсен резултат за почти всички бакалавърски специалности.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван