Започва Великденската благотворителна кампания на енориите към храм „Св. Архангел Михаил“ във Варна. Благотворителната кампания е насочена към хората в нужда, които всяка събота посещават социалната трапезария към храма.
Отец Георги Стоименов: „Кампанията ни е традиционна, вече от 15 години продължава. Всяка година на Рождество Христово и на Възкресение Христово, освен храната, която приготвяме в нашата кухня, раздаваме и пакети с храна за нуждаещите се. Това са по-дълготрайни храни – консерви, варива, сладости.“
Желаещите да се включат могат да занесат хранителни продукти на място, където, по думите на отец Георги, винаги има човек, който да ги посрещне.
отец Георги Стоименов: „Ще ги раздадем в събота, на самото Възкресение Христово, за да могат хората да посрещнат празника.“
Освен хранителни продукти, през последните три години кампанията се разширява и обхваща и центрове за настаняване от семеен тип и домове за възрастни хора. Тази година помощта е насочена към центъра „Другарче“, където ще бъде извършен ремонт на санитарното помещение – банята.
отец Георги Стоименов: „Така че средствата, които останат, след като направим пакетите, ще бъдат изразходвани именно там – да направим ремонт на този център, за да могат потребителите, младите хора, които живеят там, да се чувстват уютно и удобно.“
Хората, които искат да се включат в благотворителната кампания, могат да го направят и чрез дарение на средства.
отец Георги Стоименов: „Имаме открита банкова сметка, може и тук на място – в брой. Така че който има желание да помогне, има как да го направи.“
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?