Панихида в памет на загиналите при терористичния акт в църквата "Св.
епископ Григорий - викарий на патриарх Неофит: "Едно дело, което няма равно на себе си, дело сатанинско, дело нечовешко, дело, което оставя едно тъмно петно, както в историята на нашата родина, историята на храма, така и в историята на целия православен свят".Деветдесетата годишнина от кървавия атентат беше на 16 април, но панихидата беше отложена, тъй като Църковният канон не позволява подобни възпоменания да се правят през Светлата седмица след Великден. Днес в църквата дойде и Негово Светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Неофит, за да се помоли за упокоение душите на жертвите в храма.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Ловчанският митрополит Гавриил бе награден с орден „Св. св. Кирил и Методий“ – I степен
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста