Недоволството в в Пирогов остана само в сферата на слуховете. Предричаха се протести заради промяната в ръководството, но напрежение няма. В това увери временният директор на болницата доц. Стоян Миланов.
Недоволството в в Пирогов остана само в сферата на слуховете. Предричаха се протести заради промяната в ръководството, но напрежение няма. В това увери временният директор на болницата доц. Стоян Миланов.
Няма напрежение в Пирогов, заяви временният директор на болницата доц. Стоян Миланов. Той беше назначен от здравния министър веднага след като освободи проф. Раденовски от поста му изпълнителен директор заради доказани нарушение в болницата. Отстраняването му не доведе до протестни подписки и заявки за напускане на шефове на клиники, каквито слухове се появиха в публичното пространство.
Доцент Стоян Миланов познава системата и е израснал в тази болница, не е от вечните кандидати за поста директор - така аргументира избора си здравният министър. Доц. Миланов до сега е бил заместник-директор на Пирогов, но твърди, че не знае нищо около спорните договори, заради които предшественикът му беше отстранен.
Доц. Стоян Миланов - и. д. изп. директор на ИСМП Пирогов: "До голяма степен не съм имал отношение към подобни процеси в болницата. Изпълнявал съм длъжността на зам.-директор от юли месец и моите задължения са били пряко свързани изцяло с медицинската дейност в болницата."
Според новия директор напрежение в болницата няма, сътресения от медицинска гледна точка също, не знае да има подписки или заявления за напускане.
Доц. Стоян Миланов: "Ами аз поне не съм разговарял с такива хора. При моята среща сутринта с шефове на клиники дори имаше и хора, които нямат място там от клиниките, такова настроение не се сподели, в края на краищата там е мястото, където подобни неща трябва да се случват."
Проф. Раденовски остава да работи в Пирогов като хирург, а всички важни решения ще се вземат с помощта на Съвета на директорите - обясни новият шеф на болницата.
Евролевицата се обединява за лявото пространство и подкрепя центристкия блок на Радев
Костадин Костадинов: Трети опит за промени в гласуването може да доведе до ексцесии в парламента
"Продължаваме Промяната" даде мандат за коалиционно споразумение с "Демократична България"
Атанас Атанасов: Няма никакви условия нашата коалиция да си сътрудничи с Радев
AI и политическата пропаганда: Как синтетичните видеа и мемета манипулират общественото мнение
САЩ в очакване на рекорден студ - Извънредно положение в 18 щата и температурни рекорди
Националната селекция - кои седем певци ще останат в надпреварата за "Евровизия"?