Днес е Денят на българското кино. На този ден преди повече от век - през 1915 г. в столичното кино "Модерен театър" е премиерата на първия български игрален филм "Българан е галант". Денят се отбелязва от 2005 година по инициатива на Националния филмов център.
През 2015 година българското кино навърши 100 години. София пък беше обявена от ЮНЕСКО за Творчески град на киното. Тази година Денят на българското кино се чества под надслова "София в киното и киното в София". По случай празника ще има безплатни прожекции на игрални и документални филми в кино "Одеон".
От 8.30 довечера в кино "Люмиер" пък е прожекцията на филма "София, 100 години столица на българското кино". Продукцията е игрална хроника, разходка из емблематични български филми, документирали различните образи на града през времето.
Австрийските власти превърнаха родната къща на Хитлер в полицейски участък (СНИМКИ)
Прокурори искат година затвор за шеф със звезда „Мишлен“ в Корея, сервирал мравки в десерти
Мечът на Люк Скайуокър от „Империята отвръща на удара“ бе продаден за 3,75 млн. долара
Отварят за посетители галерия "Аполон" в Лувъра - обект на зрелищния обир през октомври
Президентът Йотова е в готовност за свикване на КСНС и при най-малкия сигнал за заплаха
Благотворителен мач в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" се игра в София