ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Модната легенда Джорджо Армани почина на 91 години
Чете се за: 01:32 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Григор Димитров тръгна с безапелационна победа в Мелбърн

bnt avatar logo от БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 00:22 мин.
У нас

Поставеният под №3 Григор Димитров победи австриеца Денис Новак в три сета в двубой от първи кръг на Откритото първенство на Австралия. Полуфиналистът от миналогодишното издание се наложи над 224-ия в света с 6-3, 6-2, 6-1 само за един час и 38 минути игра.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Българинът допусна пет двойни грешки, но нито веднъж не се провали на своя сервис, а проби този на съперника си шест пъти. Гришо контролираше играта през целия двубой и не бе сериозно затруднен в нито един момент от мача. Димитров реализира 7 аса, пласира 21 уинъра и спечели 86 процента от точките си на първи сервис.

Във втори кръг негов противник ще бъде победителят от мача между американеца Макензи Макдоналд (№176 в света) и шведа Елиас Имер (№140), който ще се играе по-късно днес. Миналата година Гришо стигна до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия, където в епичен сблъсък отстъпи пред Рафа Надал.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?