Първи случай на морбили регистрираха във Варна. В болница "Света Марина" е приета 40-годишна жена със симптоми на заболяването.
Първоначално се е смятало, че е болна от грип, докато се докаже, че става дума за морбили.
Предполага се, че жената се е заразила, след като била на почивка в Добринище.
Подаден е сигнал до Здравната инспекция в Благоевград, откъдето започна вълната от заразени у нас тази зима.
д-р Янка Драганова, РЗИ-Варна: Веднага се предприе епидемиологично проучване. Уточни се целият път през така наречения инкубационен период от 21 дни, къде е пребивавала, с кого е контактувала, издирени са всички лица, съобщени са лица, които са извън Варненска област, като контактни, до съответното РЗИ.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите