19-годишен с личен рекорд за първа победа на Ямбол в НБЛ

БК Ямбол
Снимка: БК Ямбол
21:58, 24.10.2022

19-годишният Георги Герганов бе сред основните действащи лица и една от причините за първия успех на Ямбол в Националната баскетболна лига за сезона. В зала „Диана“ „Непреклонните“ сразиха Академик Пловдив с 87:83 точки след силно първо полувреме.

Ямболии доминираха през почти целия двубой, като в един момент водеха с над 20 точки, но в края допуснаха съперникът им да ги застигне в резултата и разликата да стане почти минимална.

Академик остава без успех през сезона.

Герганов наниза 3 от 4-те си опита за стрелба за три точки и вкара 5 от 6 наказателни удара, за да запише личен рекорд в лигата с 26 точки. С 26 точки завърши и Декуан Морис. Павел Маринов записа още 16 с 9 борби, Трей Сампсън регистрира дабъл-дабъл с 13 и 11 борби. В игра за Ямбол се завърна Иван Лилов, но мача пропусна Уилям Таварес.

За гостите Васил Бачев реализира 26 за Академик, а Тони Гуджино завърши с 20. Томислав Минков допринесе с 10 точки.

В четвърти кръг Ямбол почива, а Академик гостува във Варна на набралия скорост Черно море Тича.