Академик Пловдив приземи ЦСКА преди плейофите в НБЛ

академик пловдив приземи цска плейофите нбл
20:51, 26.04.2023

Академик Пловдив нанесе десето поражение на ЦСКА, като го победи повече от категорично у дома с 99:74 в последния мач от Редовния сезон.

„Червените“ завършват трети с баланс 20-10, само с победа повече от четвъртия – Черноморец.

ЦСКА ще се изправи срещу Левски в четвъртфиналите, а Черноморец ще играе със Спартак Плевен.

Академик Пловдив пък ще се изправи срещу лидера Рилски спортист.

В зала „Сила“ пловдивчани започнаха вихрено и изиграха много силно първо полувреме, в което поведоха с 20 точки. След почивката столичани се опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да намерят ритъма си.

Васил Бачев изигра пореден силен мач и завърши със 17 точки и 8 асистенции. По 14 вкараха Александър Милов и Томислав Минков. С 12 се включи Кръстан Кръстанов, 11 – Джейлън Минет, а 10 – Кръстомир Михов.

За ЦСКА най-резултатни бяха две резерви. Драган Зекович завърши със 17 точки, като наниза 3 от 4-те си опита за три точки. С 16 точки и 8 борби се отличи Андрей Иванов. Двубоят заради травма пропусна Таменанг Чо, а в игра се върна Брендън Йънг.

Станислав Генчев: Имаше много голяма класа в представянето на футболистите на ЦСКА 1948