Александър Георгиев бе титуляр при тежка загуба на Колорадо Аваланч

Вратарят допусна 4 попадения за под 15 минути

Александър Георгиев Колорадо Аваланч
11:25, 14.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Българският вратар Александър Георгиев, който пази за отбора на Колорадо Аваланч, вероятно дълго ще си спомня вечерта на 13-и април, след като хокеистите на Уинипег му вкараха 4 безответни гола само за по-малко от 15 минути.

Той напусна леда в 14:26 минута, след което беше заменен от Юстус Анунен. Но и финландецът не се показа кой знае като препятствие пред играчите на Джетс, които спечелиха срещата със 7:0.

Джош Мориси и Адам Лоури се разписаха в рамките само на 10 секунди в първата третина, когато четири шайби влетяха в мрежата на Георгиев. Отделно от това, той отрази 11 удара. Конър Хелебок на вратата на Уинипег спаси 30 и записа пети шътаут през сезона.

Шон Монахън и Лоури се отличиха в мача с по два гола, също така точни бяха Габриел Вилярди и Тайлър Тофоли. Уинипег записва шеста поредна победа, но тя е и рекордна, защото според статистиката за първи път тим вкарва седем поредни гола в мач. Иначе всички голове паднаха в първите два периода, а общо 10 човека записаха точки.

Друг интересен момент е, че двата отбора до днес бяха съседи в класирането с равни точки. Сега обаче Уинипег е на 3-о място в цялата Западна конференция със 106, докато Колорадо е 4-и със 104.

Сан Хосе – Минесота 2:6

Трима боксьори ще се борят за златни медали на европейското първенство за младежи и девойки
Нападението с нож в Австралия вчера не е било мотивирано от тероризъм, съобщи полицията