Борисов не е в положение да поставя условия. Това каза пред журналисти в Бургас съпредседателят на "Продължаваме Промяната" Асен Василев, след като бе помолен да коментира изказването на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че преговори между ГЕРБ и "Продължаваме промяната - Демократична България" след изборите може да има, но без в преговорния екип да бъдат Николай Денков, Кирил Петков и Асен Василев
От „Продължаваме промяната“ коментираха , че всяка партия може да излъчва когото си поиска в преговорния екип. Посочиха като проблем на Борисов, че Делян Пеевски неформално управлява ГЕРБ. Посъветваха го преди да се говори за преговори да отговори дали ще се откачи от зависимостта от Пеевски.
"Г-н Борисов не е в положение да поставя условия. Нека да видим каква е програмата на г-н Борисов. До момента такава не сме видели. Знаете, че и двете правителства, които се формираха в тези шест пъти избори, бяха на "Продължаваме Промяната" и работиха по наша програма. Може би трябва да попита този, който управлява ГЕРБ, преди да взема такива решения. Другото, което чух, е, че е казал, че няма пари в държавата. Оставихме бюджетен излишък от 400 млн. лв., след двуседмично търсене служебният министър на финансите потвърди, че има над 10 млрд. в резерва, така че, ако това не са пари за г-н Борисов, за българската държава и българските данъкоплатци със сигурност са достатъчно средства", каза Асен Василев, съпредседател на ПП.
Премиерът Желязков свиква извънредно Съвета по сигурността заради особения управител в "Лукойл"
Проектът за държавен бюджет за 2026 г., както и проектобюджетите на НЗОК и ДОО, са внесени в парламента
Бюджет 2026: Коалиционен - нито ляв, нито десен, нито либерален - нито консервативен (ОБЗОР)
Наркодилъри предлагат на деца дрога, опакована в пликчета за лакомства
Заради жестокост и причиняване на смърт на животни: Красимир Георгиев и Габриела Сашова отиват на съд
Масирана руска атака в Киев: Ударен е и черноморският град Новоросийск