България е със 7 медала и три финала на европейското първенство по бокс за ученици в Баня Лука

българия медала три финала европейското първенство бокс баня лука
10:50, 10.08.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Българските боксьори спечелиха общо 7 медала от европейското първенство за ученици в Баня Лука (Босна и Херцеговина). Родните таланти, водени от Михаил Таков и Фикрет Ереджебов, достигнаха до три финала и взеха още 4 бронзови отличия в хода на шампионата.

За златото днес ще боксират Валя Николаева, Зигфрит Сашев и Симеон Спасов. С бронзови медали пък вече се окичиха Кристиян Ганчев (46 кг), Стоян Христосков (52 кг), Никълъс Николов (63 кг) и Антонио Боцев (66 кг).

Валя Николаева ще открие програмата с българско участие на финалите в следобедната сесия, която започва от 15:00 часа. В категория до 44 килограма тя ще боксира за злато срещу Глафира Трохина (Русия).

Във вечерната сесия, която стартира от 18:30, Зигфрит Сашев (48 кг) ще се изправи срещу Хамзат Фаргиев (Русия). Симеон Спасов (54 кг) пък ще играе след него с англичанина Били Лонг.

Росица Денчева не успя да се класира за финала на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня
12:54, 10.08.2024
Отборът на САЩ няма търпение за сблъсъка с Франция на финала на баскетболния турнир в Париж
11:48, 10.08.2024
Йоана Георгиева не успя да се класира за финала на едноместен каяк 500 м. на Игрите в Париж
11:46, 10.08.2024
Чете се за: 00:35 мин.