ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

България праща звезден отбор на Световната купа по сноуборд в Рогла

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 01:07 мин.
Спорт

Финалите в Словения започват в 14:00 часа и ще бъдат излъчени пряко по БНТ 3.

Радослав Янков
Снимка: Startphoto.bg
Слушай новината

Звезден български отбор ще участва в паралелния гигантски слалом от Световната купа по алпийски сноуборд в Рогла (Словения) в събота (25 януари).

В него са носителят на голямата и малката Световната купа Радослав Янков, световният шампион за младежи и студенти Тервел Замфиров, световните шампиони при младежите Петър Гергьовски и Кристиан Георгиев, двукратният световен вицешампион и бронзов медалист от Универсиада 2025 Александър Кръшняк и талантливата 15-годишна Малена Замфирова, която тази седмица зае второ и трето място на Европейската купа в Банско.

Квалификацията е от 10:00 часа българско време, а финалите започват в 14:00 часа и ще бъдат излъчени пряко по БНТ 3.

В класирането за малката световна купа в паралелния гигантски слалом Радослав Янков е втори с 326 точки, а пред него е само Маурицио Бормолини (Италия) с 347 т. Тервел е 24-ти с 87 т.

Свързани статии:

Радослав Янков завърши шести в паралелния гигантски слалом от Световната купа по сноуборд в Рогла
Радослав Янков завърши шести в паралелния гигантски слалом от Световната купа по сноуборд в Рогла
Седмо влизане в топ 8 за Радослав Янков през този сезон за...
Чете се за: 02:10 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?