България U18 с втора победа на европейското първенство по волейбол

Жасмин Величков отново беше най-резултатен с 16 точки, а още 12 добави Константин Манолев.

Волейбол България U18
Снимка: Startphoto.bg
21:03, 11.07.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 18 години спечели втората си среща от европейското първенство. За 77 минути младите "трикольори" се справиха с тима на Украйна - 3:0 (26:24, 25:20, 25:21).

България е в група II, която се провежда в столичната зала "Левски София". Другият поток се играе в зала "Колодрума" в Пловдив.

Десислава Величкова пусна в игра същия стартов състав, като от първия ден: Петьо Иванов, Николай Николаев, Жасмин Величков, Иван Узунов, Кристиян Иванов, Константин Манолев и либеро Димитър Добрев.

Българите имаха проблеми единствено в първия гейм от двубоя, когато крайният резултат беше 26:24. В останалите две части превъзходството на "трикольорите" беше значително по-осезаемо.

България е с актив от две победи и само един загубен гейм на шампионата до момента, докато украинците нямат спечелена част след първите два дни. В петък българският отбор излиза в мач срещу Австрия. Срещата е от 17:30 часа.

Пожарат край летище Бургас е овладян (СНИМКИ)
Сребреница 29 години по-късно: Раните не зарастват, хора още издирват убитите си роднини