Берое постигна победа над Ботев Враца след обрат под Аязмото

берое постигна победа ботев враца обрат аязмото
Снимка: ПФК Берое Стара Загора
22:38, 11.07.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Отборът на Берое Стара Загора постигна победа с 2:1 при домакинството си на Ботев Враца в последния двубой от откриващия кръг на Първа лига.

Гостите от Враца откриха резултата на стадиона в Стара Загора в 9-ата минута. Вратарят Красимир Костов с удар от вратата прати топката на центъра, където Браян Перея с глава продължи към Жан Да Силва. Офанзивният футболист на Ботев се справи с опеката на Спас Георгиев, нахлу в наказателното поле на заралии и с прецизен удар по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратаря Иван Караджов.

Домакините възстановиха равенството в 21-ата минута, когато Серкан Юсеин пусна дълго извеждащо подаване към Стив Траоре на границата на пеналтерията на състава на Росен Кирилов, а новото попълнение на Берое овладя с едно докосване и с удар от движение прати топката точно под горната греда на врата, пазена от Красимир Костов.

Старозагорци направиха пълен обрат в срещата в 77-ата минута. Халфът на Ботев Враца Меси Назер извърши нарушение срещу Абубакар Тунгара в наказателното поле на гостите и главният рефер Ивелин Занев отсъди дузпа в полза на Берое. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби потърпевшият Тунгара, който прати топката в левия ъгъл на вратата.

Победата позволи на Берое да събере актив от три точки да се настани на третото място във временното класиране.