Берое срази ЦСКА като гост в НВЛ

берое срази цска гост нвл
22:03, 02.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Берое Стара Загора поднесе изненадата на 19-ия кръг в Националната волейболна лига (НВЛ) при мъжете, побеждавайки с 3:1 (21:25, 28:26, 25:21, 25:23) гейма като гост ЦСКА в столичната зала "Васил Симов".

Домакините стартираха по-силно мача и доминираха изцяло през по-голямата част от първия гейм, в чийто край обаче гостите от Стара Загора съумяха да се доближат само на точка при 20:21. Все пак "червените" удържаха на този натиск и благодарение на своята атака и блокада измъкнаха първия сет с 25:21.

Във втория волейболистите на Александър Попов продължиха да имат предимство до средата на гейма, след което Берое започна завръщането си в двубоя и в края старозагорци показаха повече характер, за да изравнят резултата след 28:26.

В третата част битката между двата тима продължи, кат играта продължи да бъде равностойна, но отново в ключовите моменти състезателите на Мирослав Живков демонстрираха повече хладнокръвие, за да стигнат до успех с 25:21, с което те поведоха и с 2:1 гейма.

"Армейците" реагираха и в началото на четвъртия сет поведоха в резултата при 10:7, но постепенно Берое стопи тази разлика и така силите отново бяха изравнени при 20:20. В заключителните ситуации обаче отново съставът от Стара Загора беше по-стабилният и спечелиха срещата след 25:23.

Най-резултатен за победителите стана с Руси Желев с 21 точки (3 аса, 3 блокади), а 15 добави Спас Байрев (1 ас, 1 блокада). За "червените" Страхиня Бързакович се отчете с 24 пункта (1 блокада), докато с по 13 завършиха Тодор Костов и Тодор Вълчев.

В класирането Берое заема 6-ата позиция с баланс 10-9 и актив от 29 точки, докато ЦСКА е две места по-напред с показатели 12-7 и 25 пункта.