По последни данни само 32% от всички левови банкноти все още са в обращение. 68% вече са изтеглени. До 31 януари левът и еврото ще се използват паралелно като законно платежно средство. От 1 февруари само еврото ще бъде валидна валута за разплащания в търговските обекти.
Обмяната на левове ще бъде без такси в търговските банки и пощите през първите 6 месеца, а в Българската народна банка – безсрочно. Цените ще продължат да се изписват едновременно в левове и евро, за да се улесни потребителското ориентиране и да се избегнат спекулации.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив