Борислава Христова и тимът ѝ Сепси със загуба в първия си двубой от женската Евролига

Тимът от Румъния отстъпи на Сарагоса с 57:85 като гост.

борислава христова тимът сепси загуба първия двубой женската евролига
Снимка: FIBA
00:39, 05.10.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Борислава Христова и тимът й Сепси допуснаха поражение в първия си двубой от женската Евролига. Тимът от Румъния отстъпи на Сарагоса с 57:85 като гост.

Българката започна в стартовата петица и за 36 минути игра записа 6 точки, 5 борби и 2 асистенции.

Шампионът на северната ни съседка влезе трудно в срещата и след едва 6 минути игра вече изоставаше с двуцифрена разлика - 8:18. До края на първата четвърт Сарагоса не отстъпи на противника и дори увеличи аванса си на 12 точки - 29:17. До почивката преднината в полза на домакините продължи да се увеличава и скочи до 46:28.

След подновяването на играта Борислава Христова и съотборничките й успяха да се противопоставят на съперника и да изиграят равностоен период, но през последните две минути баскетболистките на Сарагоса не дадоха никакви шансове на Сепси да намали изоставането си.

На 11 октомври (сряда) от 19:00 ч. предстои втория мач от лигата за Христова и съотборничките й, като ще приемат италианския Фамила Скио.