11:07, 16.08.2020
Чете се за: 00:42 мин.
Хокей
бостън поведе серията каролина

Ярослав Халак направи 29 спасявания, а Чарли Койл, Шон Курали и Брад Маршанд се разписаха за победата на Бостън с 3:1 над Каролина в мач номер 3 между двата тима.

Така Бруинс вече има аванс от 2:1 победи в сблъсъка от първия кръг на плейофите в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада. Титулярният вратар на Бостън - Туука Раск, се отказа от участие в елиминациите заради лични причини. Той направи това в обръщение, което дойде около 90 минути преди начало на мача.

Дарси Кемпър направи 49 спасявания, за да поведе Аризона към успех с 4:2 над Колорадо. Така Койотите намалиха изоставането си в серията на 1:2 победи.

Брейдън Пойнт вкара решителен гол във втория период, а Тампа Бей победи Кълъмбъс с 3:2. Така Светкавиците поведоха с 2:1 в общия резултат. Алекс Килърн и Виктор Хедман също се разписаха за Тампа, а вратарят Андрей Василевски спря 15 изстрела.

Марк-Андре Флъри направи 26 спасявания при първия си старт в плейофите на Западната конференция, а неговият отбор Лас Вегас победи Чикаго с 2:1 и вече има убедителен аванс от 3:0 победи в серията. Уилям Карлсон и Патрик Браун бяха точни за успеха, а Оли Маата се разписа за Чикаго. Вратарят на Блекхоукс Кори Крофорд спря 24 удара.

Още Хокей

Оскар Сундквист пропуска остатъка от кампанията в НХЛ
14:23, 28.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Отава Сенатърс разби Бъфало Сейбърс в НХЛ, Тампа Бей се справи у дома с Бостън Бруинс
09:09, 28.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Вегас Голдън Найтс победи Сейнт Луис Блус в ключов мач за разпределение на плейофните квоти в Западната конференция на НХЛ
19:51, 19.03.2024
Александър Георгиев отрази 30 удара при драматичен успех като гост на Едмънтън в НХЛ
11:39, 17.03.2024
Чете се за: 01:27 мин.
България допусна четвърта загуба на световното първенствопо хокей на лед за жени
20:05, 15.03.2024
Чете се за: 00:45 мин.
България отстъпи пред Хърватия в мач на световното първенство по хокей за жени
12:47, 15.03.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Александър Георгиев с 18 спасявания при успех на Колорадо Аваланч в дербито срещу Ванкувър Канъкс
11:48, 14.03.2024
България отстъпи пред Сърбия в мач от световното първенство по хокей на лед за жени
16:05, 12.03.2024
Чете се за: 01:35 мин.
България допусна тежко поражение от Украйна на старта на световното първенство по хокей за жени в Дивизия III
19:19, 11.03.2024
Чете се за: 00:52 мин.