21:31, 23.01.2023
Чете се за: 01:50 мин.
черноморец надигра балкан ботевград нбл
Снимка: БФ Баскетбол

Отборът на Черноморец Бургас надигра с 93:83 (26-18, 32-22, 22-16, 11-24) у дома състава на Балкан Ботевград в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ).

С успеха бургазлии прекъснаха серията на своя съперник от три поредни победи в НБЛ и по този начин се изкачиха на 5-то място в подреждането с актив от 23 точки и баланс 7-9. Балкан пък запазва второто място с баланс 11-4 и актив от 26 пункта.

Тази вечер в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас обаче "зелените" демонстрираха слаба игра в защита през първото полувреме, което пък позволи на Черноморец да дръпне с 20 точки при 60:40.

По време на третата четвърт ситуацията на паркета не се промени особено, като авансът на домакините стигна 28 пункта при 80:52. В последните 10 минути пък бургазлии намалиха оборотите и това все пак позволи на баскетболистите на Балкан да намалят пасива си до 83:93 при финалната сирена.

За победителите над всички бе Мунис Туту с 25 точки и 9 асистенции, а Макол Моайен добави 18 пункта. За гостите от Балкан пък Павлин Иванов вкара 16 точки.

В следващия кръг играчите на Черноморец Бургас приемат ЦСКА на 4 февруари, докато Балкан Ботевград е домакин на Ямбол.

Александър Везенков с 8 точки при поредния успех на Олимпиакос в гръцкото първенство
Пендаровски е предложил да бъде забранен достъпът до РСМ на "един евродепутат и няколко други лица от България”