ЦСКА -2 спечели дербито с Фаб Файв в ББЛ А група

БК ЦСКА - 2
Снимка: БФ Баскетбол
13:08, 21.12.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Вторият отбор на ЦСКА 2 записа шеста поредна победа в ББЛ А група. В дерби от регион „Запад“ тимът надви Фаб Файв с 80:66.

След този мач и двата тима се изравниха с баланс 8-3 във временното класиране.

Символичните домакини имаха леко предимство в началните минути, но след това армейците взеха инициативата и след първата част поведоха с 18:11. Баскетболистите на Христо Ценов допуснаха съперникът им за кратко да изравни през втория период, но на почивката отново бяха напред, този път при 33:25. Те не изпълниха нито един наказателен удар до почивката, но имаха по-добра успеваемост в подкошието и се възползваха от повечето пропуски на опонента си.

Преднината на ЦСКА -2 на два пъти достига 16 точки след паузата, но преди последната част Фаб Файв намали за 46:57. До края играта бе сравнително равностойна, като „армейците“ задържаха водачеството си и спечелиха.

Мартин Русев бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Александър Александров има 17 точки и 11 борби, Виктор Гергов е с 16 точки, Георги Цеков има 10.

За съперника Георги Кръстев реализира 20 точки, с дабъл-дабъл от 11 и 14 борби е Мартин Горунов.

Прокуратурата: ДНК тест доказва, че две бебета са разменени в столична болница