Депутатите ще гласуват правилника за работата на 49-ото НС, който беше одобрен от ресорната парламентарна комисия. Броят на комисиите и в този парламент се запазва.
Отхвърлено беше предложението на "Има такъв народ" заседанията на парламента да започват от 14.00 часа, така депутатите ще продължат за заседават от 9.00 часа. Очаква се до края на седмицата парламентарните групи да се разберат и за състава на комисиите.
Предстои и от ГЕРБ-СДС, и "Продължаваме Промяната" - "Демократична България" да внесат и първите законопроекти, около които се обединиха при обсъждането на законодателните си приоритети.
Не е ясно кога ще продължат и разговорите за правителство. След лидерската среща между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ предстоят срещи на първата политическа сила с представителите на останалите парламентарни партии.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
С голям митинг в Могиляне беше отбелязана 41-годишнината от "Възродителния процес"
Съпредседателите на "Продължаваме Промяната - Демократична България" се поклониха пред Тюркян чешма
Здраве, благоденствие, вяра в доброто - пожеланията на политиците за Рождество
СЪБИТИЯТА НА 2025: Трагедии, които можеха да бъдат предотвратени: Живот на ръба на безхаберието
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул