Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър" в Тенерифе

Българинът отстъпи с 4:6, 5:7 пред казахстанеца Михаил Кукушкин.

Димитър Кузманов
Снимка: Startphoto.bg
16:46, 29.02.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Тенерифе с награден фонд от 75 хиляди евро.

Кузманов, който е номер 231 в света, отстъпи с 4:6, 5:7 пред казахстанеца Михаил Кукушкин след малко повече от два часа игра.

В първия сет Кузманов на два пъти връщаше изоставане от пробив, но в края на частта беше пробит и за трети път, с което позволи на Кукушкин да поведе в резултата.

Доста по-оптимистично започна вторият сет за Кузманов. Българинът проби в началото и взе преднина от 3:3 гейма. Той обаче допусна съперникът му да върне пробива и да изравни за 4:4.

Решителният момент в мача дойде в десетия гейм на втория сет, когато Кузманов имаше четири сетбола на сервис на съперника си. Той обаче не успя да реализира нито един от тях и бившият номер 39 в света успя да вземе последните три гейма на мача, с което стигна и до победата.

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров отличи със специален плакет европейския шампион по вдигане на тежести Габриел Маринов