Димитър Кузманов отрази мачбол и е на четвъртфинал на Чалънджъра в Цуг

16:48, 27.07.2022
Чете се за: 02:02 мин.
димитър кузманов започва испанец старта чалънджър финландия

Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Чалънджър на червени кортове в Цуг, Швейцария.

В среща от втория кръг на надпреварата Мико се наложи с 6:1, 6:7(2), 7:6(8) над щастливия губещ от квалификациите Ото Виртанен, отразявайки и мачбол по пътя към успеха си.

Двубоят стартира с изявено предимство за Кузманов, който в първия сет направи серия от пет поредни гейма след 1:1, реализирайки два пробива, за да затвори първата част с 6:1.

Във втората двамата тенисисти си размениха късни пробиви и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който финландецът взе шест поредни разигравания, печелейки сета след 7-2 точки в дългия гейм.

В решителния трети сет пробивите отсъстваха и така крайният победител в двубоя трябваше да бъде определен след нов тайбрек. Виртанен пръв стигна до мачбол при 6-5 точки в своя полза, но Кузманов показа характер, измъквайки следващите три точки, за да сложи точка на спора след 2 часа и 48 минути игра.

По този начин българинът си заслужи мястото в четвъртфиналите, където го очаква мач срещу италианския квалификант Лука Джустино, който елиминира №3 в схемата Ян-Ленард Щруф от Германия след 6:4, 7:5.

МОСВ обяви пет нови защитени територии (СНИМКИ)
Българската четворка скул се класира за полуфиналите на Световното по гребане до 19 години