Двама български волейболисти попаднаха в Идеалния отбор на европейското първенство до 17 год.

двама български волейболисти попаднаха идеалния отбор европейското първенство год
10:17, 31.07.2023

Двама български волейболисти от националния ни тим до 17 години попаднаха в Идеалния отбор на европейското първенство, което се проведе в Подгорица (Черна гора).

Националите ни останаха със сребърен медал, след като в големия финал в Подгорица отстъпиха с 1:3 (23:25, 19:25, 25:20, 20:25) гейма пред тима на Италия.

За момчетата на Десислава Величкова това бе първо поражение в турнира, но за съжаление, то дойде в спора за трофея срещу силната селекция на "Скуадра Адзура".

Николай Николаев и Димитър Добрев бяха отличени за Най-добър център и Най-добро либеро на шампионата.

MVP на турнира е Симоне Поро (Италия), който спечели и наградата за най-добър разпределител.

Втори най-добър център стана Лоренцо Чампи, а Джанлука Кремони - най-добър диагонал.

Бронзовият медалист Испания получи една статуетка - за най-добър посрещач - Марио Гарсия Домингес. Виктор Спелтинкс (Белгия) стана най-добър втори посрещач.

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 17 г. се завръща от Подгорица днес. Сребърните медалисти, които записаха 8 победи в Черна гора и отстъпиха само във финала, ще бъдат официално посрещнати в 13 часа в спортна зала "Левски София".

21:57, 19.07.2024
Радина Величкова със златен медал от европейското по лека атлетика за юноши и девойки до 18 г.
21:24, 19.07.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Спортни новини 19.07.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 19.07.2024