Ойлърс спечели серията със Старс с 4:2 победи
Конър МакДейвид се отличи с гол и асистенция, а Едмънтън Ойлърс победи гостуващия Далас Старс с 2:1 в шестия мач от финала на Западната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ). Така тимът спечели серията с 4:2 успеха и се класира за финала за Купа "Стенли", където ще спори за трофея с Флорида.
Зак Хайман също вкара за тима на Едмънтън, който спечели три последователни мача, за да обърне серията. Вратарят Стюарт Скинър направи 34 спасявания, а защитникът Евън Бушар записа две асистенции. Канадският клуб реализира и двете попадения при числено превъзходство.
Мейсън Марчмънт вкара единствения гол за Далас, който беше шампион на конференцията в редовния сезон. Вратарят Джейк Йотингер отрази осем удара.
Първата финална среща е насрочена за 9 юни. Ойлърс за последно игра за титлата през 2006 година, когато загуби от Каролина с 3:4. Едмънтън е петкратен носител на купа "Стенли".
Красимир Инински за предстоящото европейско първенство в София: Всичко върви по план, обединени сме, има разбирателство
Енчо Керязов връчи почетни плакети на българските боксьори за отличното им представяне на Световната купа в Китай
След близо месец в неизвестност: Как е открита 11-годишната Наталия, отвлечена от пастрока си (ОБЗОР)
Парите на държавата: Бюджет 2026 влезе за окончателно обсъждане в парламента